مدرسه دخترانه ابوظبی

در روز پنج شنبه 29/2/90از طرف مدیریت مجتمع جوایزی به تلاشگران در زمینه ورزشی و هنری اهدا شد.

اول راهنمایی:

ورزشی:سلمه خدایاری،منا گارستانی،فاطمه هاشم مطوری، پریسا کوهگرد

هنری:زهرا اکبری،هاشمی،مریم عباسی

دوم راهنمایی:

ورزشی:عطیه سرکوری،پریسا اسدی،مریم کدخدایی،نعیمه پیام،    مریم خاتمی

هنری:مریم ملازهی،ساناز صیادی،خالده نواصر،فاطمه محمدی

سوم راهنمایی:

ورزشی:عاطفه شاملی،زهرا برومند،شیرین تقی زاده،حبیبه پاسالاری

هنری:هاشمی،فاطمه پیام،مهسا عبدی

نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/٢٩ساعت ٢:۱۱ ‎ب.ظ توسط شکری نظرات () |

به خودت هر روز بگو: من گنجینه با ارزشی هستم،

 چون خدای یکتا من را آفریده و در دنیا یکی مانند من خلق نشده است.

 بی نظیر بودن و نادر بودنت را جار بزن و به آن افتخار کن.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/٢٩ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ توسط شکری نظرات () |

در روز یکشنبه 25/2/90جوایز برگزیدگان مسابقات فرهنگی هنری و مسابقه علمی به دانش آموزان برگزیده اهدا شد.

 کلاس اول راهنمایی مجتمع دختران حائز مقام سوم مرحله سرپرستی مسابقه علمی-عملی  شدند:

زهرا اکبری،مریم افرازه،کیاناجمال پور

برگزیدگان مسابقات فرهنگی،هنری:

کلاس اول راهنمایی:

زهرا اکبری مسابقه نهج البلاغه

مناگارستانی مسابقه ترتیل قرآن

ساره احمدی مسابقه دست ساخته ها

دوم راهنمایی:

سامیه شکری مسابقه نهج البلاغه

فاطمه گلچین مسابقه مفاهیم

مریم کرمی مسابقه نقاشی

سوم راهنمایی:

مهسا عبدی مسابقه طراحی

عاطفه شاملی مسابقه رایانه

اول متوسطه:

خیرالنساء پاسالاری مسابقه ترتیل قرآن و خوشنویسی

نور الاسماء پوپل مسابقه دست ساخته ها

پیش دانشگاهی:

مهدیه رودانی نژاد مسابقه وبلاگ نویسی

ندا عالی پور مسابقه شعر

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/٢٩ساعت ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ توسط شکری نظرات () |

وقتی که احساسی همچون غم یا شادی مفرط داریم، اشکهایمان ناخودآگاه جاری می‌شود، اما این اشکها چرا و به چه هدفی جاری می‌شوند؟
یکی از دانشمندان و پژوهشگران زیست شناسی تکاملی در دانشگاه تل آویو اسرائیل به نام ارن هاسن، نظریه ی جدیدی در مورد ایجاد اشک و گریه کردن، ارائه کرده است. وی عنوان می‌کند : “اشکها می‌توانند به عنوان علائمی جهت نشان دادن اینکه قدرت تحمل فرد پایین آمده، عمل کنند.”
ارن هاسن چنین می‌گوید “گریه کردن یکی از بزرگترین رفتارهاییست که افکار شما را نمایان می‌کند. تحلیل ها و بررسی های وی نشان می‌دهد که اشکها همزمان با تیره کردن بینائی، میزان تحمل و عملکردهای وابسته را کاهش می‌دهند. برای مثال تسلیم شدن، گریه برای درخواست کمک، و حتی در ابراز وابستگی متقابل.
اشکهایی که از روی احساسات جاری شوند تنها منحصر به انسان هستند. در گذشته، محققان می‌پنداشتند که گریه کردن مواد شیمیایی استرس زا را از بدن دور کرده یا احساس آرامش به انسان دست می‌دهد و همچنین باعث می‌شود نوزادان و کودکان مشکلات سلامتی خود را از این طریق بروز دهند.

اخیرا پروفسور هاسن متذکر شده است که وقتی اشکها بینائی را تیره می‌کنند، می‌توانند از بروز رفتارهای خشونت آمیز جلوگیری کنند. به عنوان مثال: اشکها آسیب پذیری فرد را نشان می‌دهند، یک استراتژی که دیگران را از لحاظ احساسی نسبت به شما صمیمی تر می‌کند.
پروفسور هاسن به اضافه می‌نماید “بوسیله گریه کردن و بویژه جاری شدن اشک می‌توان روابط شخصی را ساخت یا قوی تر نمود. برای مثال: شما می‌توانید نشان دهید که در برابر یک مهاجم تسلیم هستید بنابراین به طور بالقوه رحم و عطوفت را در یک فرد ظالم ایجاد می‌کنید یا می‌توانید از دیگران همدردی را جذب کرده یا شاید بتوانید مساعدت و یاری آنها را طلب کنید.
همچنین پروفسور هاسن معتقد است به وسیله بروز اشکهایتان در مقابل دیگران می‌توانید ابراز متقابلی از مقاومت های کاهش یافته داشته باشید و این بدین معنیست که با داشتن احساسات مشترک، از لحاظ عاطفی به یکدیگر پیوند خورده و صمیمیت خود را نشان دهید که این شیوه فقط مختص انسانهاست”.
البته پروفسور هاسن افزوده است که اثر این رفتار تکاملی همیشه بستگی به فردی دارد که هنگام گریه کردن در کنار شماست و معمولاً در مکان هایی مانند کار که باید به دور از احساسات بود، مؤثر نخواهد بود.

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/٢٠ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ توسط شکری نظرات () |

معلمی شغل نیست . عشق است . ذوق است .ایثار و فداکاریست . اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق توست ، بر تو مبارک باد .

نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/۱٥ساعت ۱:۳٤ ‎ق.ظ توسط شکری نظرات () |

موقعیت مثلث برمودا
مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا 80 درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب نما محاسبه نمی‌شود.

وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می‌کند: « یک خط از فلوریدا تا برمودا ، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر می‌گردد. »

این محل فتنه‌انگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن 6 هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر 1945 کسب کرد. 5 فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز می‌کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات ، به هوا برخاست اما بعد از 23 ثانیه پرواز ناگهان از صفحه رادار محو شد که هر شش هواپیما به طرز فوق‌العاده مشکوکی مفقود شدند.

آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم روئیت خشکی ، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسه‌ها دیده نشد. هیچ حادثه‌ای چه قبل و چه بعد از آن ، تا این حد حیرت‌آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه ‌قایقها و کشتیهایی مفقود شده‌اند (قربانیان مثلث برمودا)، در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته‌اند. 

  اثر مرور زمان سیل شایعات در باره این منطقه قوت گرفت. شایعاتی از قبیل وجود یک هیولای عظیم الجثه در انجا، وجو معبری به جان دیگر، وجو یک نیروی مغناطیسی قوی در انجا و .... که اکثرا زائده تخیل مردم و منجمله روزنامه‌نگاران بود.

تا این که فکر کنم یک سال پیش بود که در اخبار اعلام شد که دانشمندان پی به دلیل علمی ناپدید شدن کشتی ها در مثلث برمودا پی بردند. انها با عکسبرداری هوایی و ماهواره ای از منطقه پی به وجود گسلها و دهانههایی آتشفشانی بزرگی در منطقه بردند که از آنها گاز متان بیرون می‌آمد.

 

 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/٥ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ توسط شکری نظرات () |

آیا شما در زمره 2 درصد افراد باهوش در دنیا هستید؟
پس مسئله زیر را حل کنید و دریابید که در میان افراد باهوش جهان قرار دارید یا خیر.
هیچگونه کلک و حقه ای در این مسئله وجود ندارد، و تنها منطق محض می تواند شما را به جواب برساند.


 1- در خیابانی، 5 خانه در 5 رنگ متفاوت وجود دارد.
2- در هر یک از این خانه ها یک نفر با ملیتی متفاوت از دیگران زندگی می کند.
3- این 5 صاحبخانه هر کدام نوشیدنی متفاوت می نوشند، سیگار متفاوت می کشند و حیوان خانگی متفاوت نگهداری می کنند.
معما:
کدامیک از آنها در خانه ماهی نگه می دارد ؟

راهنمایی:

1- کبوتر در خانه قرمز زندگی می کند.
2- مرد سوئدی، یک سگ دارد.
3- مرد دانمارکی چای مینوشد.
4- خانه سبزرنگ، در سمت چپ خانه سفید قرار دارد.
5- صاحب خانه سبز، قهوه می نوشد.
6- شخصی که سیگار
pall mall
می کشد، پرنده پرورش می دهد.
7- صاحب خانه زرد، سیگار dunhill
می کشد.
8- مردی که در خانه وسطی زندگی می کند، شیر می نوشد.
9- مرد نروژی در اولین خانه زندگی می کند.
10- مردی که سیگار
blends
می کشد، در کنار مردی که گربه نگهداری می کند، زندگی می کند.
11- مردی که اسب نگهداری می کند، کنار مردی که سیگار
dunhill
می کشد زندگی می کند.
12- مردی که سیگار
blue master
می کشد، آبجو می نوشد.
13- مرد آلمانی سیگار
prince
می کشد.
14- مرد نروژی کنار خانه آبی زندگی می کند.
15- مردی که سیگار
blends می کشد، همسایه ای دارد که آب می نوشد.

"" آلبرت اینشتین این معما را در قرن نوزدهم میلادی نوشت. به گفته وی، 98 درصد از مردم جهان نمیتوانند این معما را حل کنند ""

نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/٥ساعت ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ توسط شکری نظرات () |

محققان دانشگاه لس آنجلس ادعا کردند؛ مغز افراد چاق نسبت به افراد لاغر 16 سال پیرتر است. مطالعات جدید نشان می‌دهد افراد چاق نسبت به افراد معمولی هشت درصد بافت مغزی کمتری دارند و مغز آنها 16 سال در مقایسه با افراد لاغر پیرتر است.

افرادی که جزء گروه مبتلا به اضافه وزن هستند چهار درصد بافت مغزی کمتر نسبت به افراد لاغر دارند و مغزشان هشت سال نسبت به دیگر افراد پیرتر است. این نتایج بر اساس گرفتن اسکن از مغز 94 فرد به دست آمده است. پال تامسون مسوول این تحقیقق در دانشگاه UCLA امریکا می‌گوید؛ چاقی و در پی آن از دست دادن بافت های مغز، اطلاعات و ذخیره های شناختی مغز را تهی می کند و خطر ابتلا به آلزایمر و دیگر بیماری های مغزی را در این افراد بالا می‌برد اما این افراد می توانند خطر ابتلا به آلزایمر را با تغذیه سالم و کنترل وزن کاهش دهند.
چاقی عواقب منفی زیادی از جمله افزایش بیماری های قلبی، دیابت نوع 2، فشار خون بالا و بعضی از سرطان‌ها را در پی دارد. بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی بیشتر از 300 میلیون نفر در سراسر جهان چاق هستند و یک میلیارد نفر هم دچار اضافه وزن هستند که دلیل اصلی این امر، رژیم غذایی نامناسب و استفاده زیاد از غذاهای فرآوری شده است. افراد چاق، بافت‌های مغزی را در قسمت جلو و گیجگاهی مغز را که در برنامه ریزی و حافظه نقش مهمی دارند، از دست می‌دهند. چاقی از طریق اندازه گیری BMI یا حجم توده بدن مشخص می‌شود. اگر مقدار به دست آمده بیشتر از 25 باشد فرد دچار اضافه وزن است و اگر بالاتر از 30 باشد فرد چاق محسوب می‌شود.
نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/٥ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ توسط شکری نظرات () |

از کجا بفهمیم که به کمبود خواب مبتلا هستیم، چه درمانی وجود دارد؟

اگر کم بخوابید ، سلامتی اتان به خطر می افتد
آیا دچار کمبود خواب هستید ؟
بدن ما وقتی خسته است علائم زیادی را از خود نشان می دهد . اما برخی از ما آنقدر به نخوابیدن عادت داریم که غافل از این هستیم چه آسیبی دارد به ما می رسد .

کمبود خواب چیزی نیست که بتوان آخر هفته آن را جبران کرد . محققان می گویند که هفته ها طول می کشد تا عادت خواب ما به حالت اول برگردد . در اینجا به برخی از علائمی که نشان می دهند باید خواب را در اولویت های اضطراری خود قرار دهیم ، اشاره می کنیم .......

1- تصمیمات ساده شما را عاجز می کنند
تا دیروقت بیدار می مانید تا برای تعطیلاتی که در پیش دارید جا رزرو کنید و حتی اگر تاریخ و مسافت را هم بدانید ، به کوچکترین جزئیات توجه دارید . باید بلیط بازپرداختی بگیرید ؟ جایتان جلوی پنجره باشد یا در راهرو ؟ الآن ماشین کرایه کنید یا بعداً ؟

طبق نظر سین درامند ، پزشک و محقق خواب در دانشگاه کالیفورنیا در ساندیگو، وقتی خسته هستید کمتر می توانید اطلاعات مهم و بی ربط را از هم تشخیص بدهید مثل تعیین جا . حتی ساده ترین تصمیمات ، اهمیت بیش از اندازه ای پیدا می کنند . کسی که خسته باشد خطر کردن را به حداکثر می رساند ( شاید اگر تا آخر وقت صبر کنم ، قیمت بلیط پائین بیاید ) و با تغییر شرایط نمی تواند خودش را وفق بدهد ( مثل مطمئن شدن از برنامه ی سفر هنگامیکه پرواز از فرودگاهی ناآشنا صورت بگیرد ) .

2- بااینکه تمام روز را غذا خوردید باز هم گرسنه اید
تغییر برنامه ی خواب ، آنچه می خورید را از بین می برد . مطالعات نشان می دهند که کمبود خواب مزمن می تواند قند خون را از بین ببرد و باعث شود بدن لپتین کمتر که هورمون کنترل کننده اشتها است و گرلین بیشتری که در مقابل لپتین ، تحریک کننده ی گرسنگی است ، تولید کند .

به خاطر این تغییرات فیزیولوژیکی وقتی کم بخوابید بیش از حد می خورید و غذایی که انتخاب می کنید احتمالاً ارزش غذایی نداشته یا منبع انرژی خوب و ماندگاری نیست .

لیسا شیوز ، پزشک و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی خواب امریکا می گوید : فردی که خسته باشد به خصوص به قند و دیگر کربوهیدراتهای ساده تمایل دارد که شاید به این دلیل باشد که بدن به دنبال چیزی است که سریع گرسنگی را برطرف کند ضمن اینکه کمبود خواب باعث می شود کنترل خود را از دست بدهید و یک شیرینی را به جای تکه های هویج انتخاب کنید .

3- مبتلا به سرما خوردگی می شوید
ناکافی بودن خواب می تواند شما را نسبت به کسانی که خوب استراحت می کنند درمقابل عفونت حساس تر کند .
در یک مطالعه محققان به یک سری داوطلب سالم ، ویروس سرما تزریق کردند ، آنهایی که هفته ی قبل کمتر از 7 ساعت در یک شب خوابیدند ، 3 برابر آنهایی که 8 ساعت یا بیشتر خوابیدند علائم سرماخوردگی را داشتند .

در مطالعه ای دیگر ، فردی که چند شب فقط 4 ساعت خوابیده بود ایمنی کمتری در مقابل واکسن آنفلوآنزا نسبت به کسی که بین 5/7 و 5/8 ساعت خوابیده بود ، داشت .

4-چیزهای ترسناک و غیرعادی شما را به گریه می اندازند
آیا آهنگ های غمگین شما را به گریه می اندازد ؟ سعی کنید زودتر به رختخواب بروید . خود به خود بغض ناگهانی خودتان را به حساب آهنگهای غمگین نگذارید .

اگر نخوابید ، ثبات احساسی خود را از دست می دهید و دمدمی می شوید .

در یک مطالعه
تصویری از مغز ، مثلاً فردی که یک شب نخوابیده و تصاویر مغزش اختلالاتی را نشان می داد در مقایسه با داوطلبانی که بهتر خوابیده بودند 60٪ فعالیت بیشتری در بادامه ی مغز خود که در پردازش ترس و اضطراب دخالت دارد نشان می دادند .

این مطالعه همچنین مشخص کرد که بادامه ی مغز داوطلبانی که بیشتر می خوابیدند کمتر با دیگر قسمتهای مغز که واکنشهای احساسی درست را نشان می دهند ارتباط داشتند ضمن اینکه آنها کارشان را در مورد تعدیل احساساتشان به خوبی انجام نمی دادند .

وقتی کمبود خواب داشته باشیم احساس افسردگی می کنیم چون مغز خسته خاطرات منفی را بیشتر از خاطرات مثبت و مؤثر یا خنثی ذخیره می کند در نتیجه شیوز می گوید اگر همیشه کمبود خواب دارید مثل اشخاص افسرده می مانید .

به یک آدم دست و پاچلفتی تبدیل شده اید
دارید چای عصرانه اتان را دم می کنید و ناگهان می بینید که آن را روی کل لباس جدیدتان ریخته اید . برایتان خیلی آشنا است ؟

محققان شواهد زیادی در مورد افرادی که کمبود خواب دارند جمع آوری کرده اند مبنی بر اینکه این افراد مهارت های حرکتی کندتری داشته و دقت کمتری دارند اما کلیت کوشیدا ، پزشک و رئیس مرکز دانشگاه استنفورد در قسمت پژوهش خواب انسان می گوید : اما چرا این هنوز شناخته نشده ؟ افراد خواب آلود ممکن است به چند دلیل دست و پا چلفتی تر باشند :عکس العمل های ضعیف و عدم تمرکز ممکن است کارها و واکنش های سریع را برای آنها مشکل کند . احتمال دیگر : خواب ، تعادل و ادراک عمیق را از بین می برد .

در افرادی که زیاد می خوابند وقتی بدنشان نیاز به خوابیدن دارد عجیب نیست که یک لحظه از هوش بروند . کوشیدا می گوید : بنابراین این امکان وجود دارد که دست و پا چلفتگی شما ناشی از خواب زیاد باشد که یک ثانیه یا بیشتر طول می کشد به اندازه ای که کنترل خود را از دست داده یا یک لیوان از دستتان بیافتد .


نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/٥ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ توسط شکری نظرات () |

داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند.
برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم.
به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:
ساعت ۹ تا ۱۱ شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود.
در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.
ساعت ۱۱ تا ۱ شب: عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.
ساعت ۱ تا ۳ نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.
ساعت ۳ تا ۵ صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد.
بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.
ساعت ۵ تا ۷ صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.
ساعت ۷ تا ۹ صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید.
افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه میل کنند.

کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت ۹ تا ۱۰ صبح صبحانه بخورند.
دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند.
از نصفه های شب تا ساعت ۴ صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد.
در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.

پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/٥ساعت ٩:٤٥ ‎ب.ظ توسط شکری نظرات () |

مردی چهار پسر داشت. آنها را به ترتیب به سراغ درخت گلابی ای فرستاد که در فاصله ای دور از خانه اش روییده بود.

 

پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و پسر چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند.

 

سپس پدر همه را فراخواند و از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند.

 

پسر اول گفت: درخت زشتی بود، خمیده و درهم پیچیده.

 

پسر دوم گفت: نه ... درختی پوشیده از جوانه بود و پر از امید شکفتن.

 

پسر سوم گفت: نه ... درختی بود سرشار از شکوفه های زیبا و عطر آگین ... و باشکوهترین صحنه ای بود که تا به امروز دیده ام.

 

پسر چهارم گفت: نه !!! درخت بالغی بود پر از میوه ها ... پراز زندگی و زایش!

 

مرد لبخندی زد و گفت: همه شما درست گفتید، اما هریک از شما فقط یک فصل از زندگی درخت را دیده اید!

شما نمی توانید در باره یک درخت یا یک انسان بر اساس یک فصل قضاوت کنید: همه حاصل آنچه هستند، و لذت، شوق و عشقی که از زندگیشان برمی آید فقط در انتها نمایان می شود، وقتی همه فصل ها آمده و رفته باشند!

 

اگر در زمستان تسلیم شوید، امید شکوفائی «بهار»، زیبایی «تابستان» و باروری «پاییز» را از کف داده اید!

 

مبادا بگذاری درد و رنج یک فصل، زیبایی و شادی تمام فصل های دیگر را نابود کند! 

زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین، در راههای سخت پایداری کن، لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند

نوشته شده در ۱۳٩٠/٢/۱ساعت ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ توسط شکری نظرات () |

Design By : nightSelect.com